inside-pic

רובה אפוקסית

הרובה האפוקסית מגיעה כמשחה אשר מערבבים אותה עם מזרז התקשות (משחתי גם כן).
היא חזקה יותר מהאקרילית, איננה סופגת רטיבות כלל ואיננה מתפוררת.
בנוסף היא מגלה עמידות נגד תקיפה כימית של חומרים כגון חומצות או סודה קאוסטית לדוגמא והמראה שלה חלק יותר ונקי, "מבריק זכוכיתי או פלסטי".
הרכב הרובה האפוקסית עמיד בחומרים כימיים כגון: חומצות, סודה קאוסטית ועוד חומרים מכלים וחומצתיים.

ביצוע רובה אפוקסית איטי מזה של הרובה האקרילית, מחירה יקר יותר.

מומלץ להשתמש ברובה אפוקסית במקרה של איטום גגות מרוצפים בעיתיים , איטום מטבחים תעשיתיים, או בכל מקום בו ברצוננו להקפיד יותר על איכות העבודה.

תכונות אילו הופכות את הרובה האפוקסית למתאימה מאד למפעלים ותעשיה.

בעת החלפת או יישום ריצוף בבית כלשהו, יש לעשות שימוש ברובה על מנת למלא את המרווחים שבין החריצים. בעוד שבמקרים רבים בבתים פרטיים ניתן להשתמש ברובה אקרילית, הרי שישנם חדרים ומקומות המחייבים שימוש ברובה אפוקסית, שהינה עמידה למים וחומרים כימיים. אמנם מדובר בחומר יותר יקר אולם לא כדאי להתפשר עליו ולהעמיד את מרכיבי הרצפה בסיכון לעובש, ריקבון והתפוררות.

חברת אמירים אפוקסי מתמחה בכל הקשור לציפויי אפוקסי מזה שמונה עשרה שנה, וכן בכל הקשור להזרקות פוליאוריתן ואיטום. אנו מייצרים שורה ארוכה של ציפויים על שלל תכונות פיזיקאליות וכימיות ובמגוון צבעים, בהם ניתן לעשות שימוש בשורה ארוכה של תחומים לרבות בבנייה פרטים, במפעלים, בתעשיית המזון, תעשיית התרופות, מפעלים כימיים, בתי קירור, מחלבות, מוסכים, מרחצאות ועוד. הצוות המקצועי שלנו בעל ניסיון רב ומורכב מעובדי ייצור, טכנאים, פורמולטורים וצוותי יישום, אשר ישמחו לספק הכוונה מקצועית גם לגבי רובה אפוקסי, יתרונותיה, דרכי היישום והשימושים הרלוונטיים.

מה היתרונות של רובה אפוקסי

קודם כל, רובה אפוקסית הנקראת גם רובה דו רכיבית, מגיעה בצורת משחה המעורבבת עם מזרז התקשות משחתי. היתרון המשמעותי ביותר שלה לעומת רובה אקרילית טמון בכך שהיא אינה סופגת כלל רטיבות. זהו יתרון חשוב ביותר עבור מקומות בהם ישנה רמה גבוהה של לחות, למשל מרפסות החשופות לגשם, חדרי אמבטיה ושירותים, וכמובן גם במפעלים שונים. באשר למפעלים יתרון מהותי של הרובה האפוקסית לעומת רובה אקרילית הוא שהיא עמידה נגד חומרים כימיים כמו חומצות או סודה קאוסטית, ולכן היא מצוינת לשימוש במטבחים תעשייתיים, במפעלים של תעשיית המזון, במקומות בהם זולגים אל הרצפה חומצות ושומנים, ולמעשה בכל ריצוף העובר ניקיונות תדירים. 

מדוע מדובר ביתרונות כה חשובים? מפני שרובה אקרילית לאורך זמן הולכת ומתפוררת, דבר המוביל לכך שרטיבות חודרת אל מתחת לאריחים ויוצרת ריקבון ועובש, העלולים להינשא עם האוויר ולפגום באיכות החיים ובבריאות של השוהים במקום. כמו כן, הרטיבות וההתפוררות משפיעים לרעה על רכיבי המבנה ועל יציבות האריחים, ולכך מתווסף העניין האסתטי שכן רובה אפוקסית איננה משתנה לגוון כהה עקב מגע עם רטיבות, ושומרת על המראה המקורי שלה לטווח ארוך. למעשה, היא מעניקה לריצוף מראה יותר נקי וחלק בסגנון פלסטי, מבריק ובליטוש זכוכית, ולכן היא משתלבת היטב הן בבתים פרטיים והן במפעלים ועסקים.

היכן משתמשים ברובה אפוקסית

ברובה אפוקסית כדאי להשתמש בכמה מצבים. קודם כל, כדאי להשתמש בה בכל מקום בו מעוניינים לבצע עבודה רצינית, מקצועית ובאיכות גבוהה ביותר. מעבר לכך, מדובר ברובה המסוגלת לשמש בתור מערכת איטום עליונה, ולכן מומלץ להשתמש בה לאיטום גגות מרוצפים בעייתיים, לאיטום מטבחים תעשייתיים, וכאמור במקלחות, בחדרי אמבטיה, במרפסות וכן הלאה. בנוסף, עקב עמידות מכאנית גבוהה בפני תנודות של המבנה היא מתאימה לקירות ורצפות של מבנים רלוונטיים, ובזכות אמידות לחומצות משתמשים בה בבתי מלאכה, מפעלי שימוש מזון, מפעלי סוללות, חנויות דגים ובשר, יקבים, בריכות שחייה בדגש על מים מלוחים ותרמיים, באריחי מעבדות ועוד.

כמה זמן לוקח לרובה אפוקסי להתייבש?

מכיוון שקיימים מוצרי רובה אפוקסי המיוצרים על ידי חברות שונות, זמני הייבוש עשויים להשתנות. יחד עם זאת, על פי רוב לאחר ארבעה ימים כבר ניתן לדרוך ללא חשש ולהשתמש ברצפות באופן רגיל, אם כי לאחר יממה אחת כבר אפשר לבצע עליה דריכות קלות. בכל מקרה, תמיד חשוב לעיין בהוראות היצרן ולפעול בדיוק על פיהן. לדוגמא, יש להקפיד כי המשטחים שעליהם הרובה תיושם יהיה יבשים לגמרי ובטמפרטורה המצוי בטווח התקין לעבוד ללא שאריות של מלט או אבק. את החומר צריך ליישם באופן מדויק וזהיר, ללא חיפזון, ולשמור על תוצאות מלאות ואסתטיות.

באיזה גוונים מגיעה רובה אפוקסית

גם הגוונים של רובה אפוקסי משתנים בין מוצרים. כך למשל, קיימים מוצרי רובה אפוקסית המגיעים בגוון אחד, למשל צהבהב, או שישנה מגבלת צבעים די משמעותית יחסית לרובה אקרילית. לעומת זאת, ישנם מוצרים המאפשרים קשת רחבה מאוד של גוונים בהתאם למניפת הגוונים של היצרן, אותם מכינים בחנות חומרים וציוד עם מכונה ייעודית.

מה המחיר של רובה אפוקסית

באופן כללי, המחיר של רובה אפוקסי גבוה יותר משל רובה אקרילית, אם כי הדבר משתנה לעיתים בין מוצרים ובין החנויות. כמו כן, המחיר תלוי ביצרנית העומדת מאחורי הרובה ובנפח הדלי או השק שאותו קונים. לפרטים נוספים על מחירים, יתרונות ושימושים של רובה אפוקסי, הנכם מוזמנים לפנות אל הצוות המקצועי שלנו שישמח לעמוד לרשותכם.


למידע נוסף, חזור לעמוד הבית >>
הצהרת נגישות
אמירים אפוקסי - משרדים והנהלה מושב בני ראם טל. ראשי: 077-4604209 נייד מכירות:050-5260618 דוא"ל: amirim.decor1@gmail.com
הצהרת נגישות
אמירים אפוקסי - מושב בני ראם טל. ראשי: 077-4604209 נייד:050-5260618 דוא"ל: amirim.decor1@gmail.com

צור קשר
טלפון 050-5260618