inside-pic

צבע אפוקסי

צבע אפוקסי הינו חומר דו-קומפוננטי, ניתן ליישמו בשתי שכבות על מנת לקבל עובי של 500 מיקרון לפחות.

מתאים לציפוי קירות, חניונים, סימונים שונים, ליישום על אספלט ובטון.

החומר הינו פיתוח חדש של חברתנו, היחיד בארץ ללא ריח. הצבע ללא ריח, שקל לעבוד איתו במקומות סגורים מיישום במפעלי תרופות, כימיקלים, מזון והייטק.

ניתן לקבל את הציפוי בכל גוון לפי RAL

ral


צבע אפוקסי מבוסס על פולימר, לרוב דו שכבתי אם כי קיימים גם מוצרים חדש שכבתיים. היישום בשתי שכבות מעניק לרצפה או לקיר ציפוי חזק, עמיד ונאה לאורך תקופה ארוכה, עם עמידות בפני עומסים כבדים ופגעי מזג האוויר לאורך זמן. למעשה, צבעי אפוקסי משמשים בקשת רחבה של תעשיות, החל ברהיטים ועד למוצרי חשמל, אולם אחד השימושים היותר נפוצים ומבוקשים הוא למשטחי בטון במפעלים, בחניונים, במעבדות, בתעשיית ההייטק ועוד. 

חברתנו מובילה במשק המקומי בכל הקשור לאיטום, ציפויי אפוקסי והזרקות פוליאוריטן, ומאחוריה כשני עשורים של פעילות בתחום. אנו מייצרים שורה ארוכה של ציפויים וצבעים עם תכונות פיזיקאליות וכימיות שונות, ההופכות את מוצרינו לנפוצים במגזרים רבים, החל מתעשיית המזון ועד למפעלים כימיים, ממשטחי ייצור ועד למוסכים וחניונים. על הצוות המקצועי שלנו נמנים עובדים ייצור, טכנאים, פורמולטורים וכן צוות יישום בעלי יכולות ביצועיות גבוהות במיוחד. בין היתר אנו מייצרים צבע אפוקסי המהווה פיתוח חדשני של אמירים אפוקסי, שהינו היחיד בישראל ללא ריח, ונוח מאוד לעבוד עימו במקומות סגורים כגון מפעלי תרופות וכדומה. בנוסף, את הצבע ניתן להזמין בכל גוון הקיים במניפת הצבעים, לרבות כחול, ירוק, שחור, חום, אדום, כתום, צהוב ואפור.

למה משמש צבע אפוקסי

כאמור, צבע אפוקסי עשוי לשמש בקשת רחבה של תעשיות, למשל לצביעת רכבים בתעשיית הרכב, במכשירי חשמל, במכונות כביסה ומדיחי כלים, בפחיות שימורים, על גבי מתכות, פלסטיקה ועץ, ועוד. יחד עם זאת, השימוש הנרחב ביותר הוא על פני רצפות, קירות ובטון יצוק. מייד נסביר מדוע.

מה היתרונות של צבע אפוקסי לבטון

יישום צבע אפוקסי לבטון נפוץ מאוד בחניונים ומפעלים עקב יתרונותיו הברורים של הפולימר, המשנה את מצב הצבירה שלו עקב מגע עם חומרים אחרים. בראש ובראשונה, מדובר בחומר בעל רמה גבוהה ביותר של עמידות לאורך שנים, למשל עמידות גבוהה בפני עומסים של רכבים העוברים על משטח הבטון, וכן עמידות בפני חום ובפני כימיקלים – מה שנותן יתרון מצוין עבור מפעלים ומעבדות שעובדים עם חומצות וחומרים חזקים נוספים. כמו כן, במקומות כמו חניונים ומפעלים הרצפה נוטה להתלכלך ולכן דורשת ניקיונות רבים, חזקים ותכופים. ואולם, צבע אפוקסי לרצפה מעניק שכבה דקה שאותה הרבה יותר קל לנקות, וכאמור עמידה בפני חומרים חזקים, דבר החוסך זמן רב והוצאות על ניקיונות, ובתוך כך מאפשר לשמור על מראה נאה ואחיד של הרצפה.

יתרה מכך, צבע אפוקסי לבטון גם מבודד חשמלית ובכך עשוי למנוע התחשמלות. הוא גם תורם לבטיחות העובדים והשוהים במקום עקב תכונות אנטי סטטיות המונעות החלקה. לכך מצטרפת העובדה שצבע אפוקסי ניתן להזמנה, כאמור, בקשת רחבה של גוונים, ולכן ניתן לעצב עימו את רצפת החניון והמפעל בהתאם לצורך, למשל עם סימונים של חניות, חיצים וכדומה. מלבד זאת, מדובר בצבע עמיד בפני חום ובפני קרינת השמש, ובשורה התחתונה הוא ישרת את בעליו נאמנה לתקופה ארוכה מאוד ויקטין את הצורך בעבודות תחזוקה וחידוש של הבטון. 

מתי משתמשים בצבע אפוקסי לרצפה 

צבע אפוקסי לרצפה יכול לשמש במקומות רבים, החל במפעלים תעשייתיים ואפילו בבתים פרטיים. בצבע הזה משתמשים בעיקר במקומות שבהם יש מפגעים רבים כגון עומסי רכבים, מכונות שעובדות, ציוד כבד, חומרים חזקים וכן הלאה. מדובר בשיקול מעשי של עלות מול תועלת, כאשר מהצד האחד צבע אפוקסי ויישומו כרוך בעלויות, ומהצד השני הוא משפר את עמידות הרצפה. כך למשל, בעלי מפעל או חניון יודעים בדרך כלל שהרצפה תסבול עם הזמן מסדקים ושברים, ואותו הדבר לגבי מרכזים מסחריים, בתי חולים, בתי מלון וכן הלאה שיש להם חניונים. אנשים אלו רוצים מצד אחד להקטין את עלויות התחזוקה והשיפוץ שיכולות להיות גבוהות מאוד במצטבר, ומצד שני לשמור על נראות טובה ותדמית חיובית בקרב לקוחות, מבקרים ועובדים. לפיכך, זוהי השקעה נכונה לטווח הארוך.

מה חשוב לדעת לפני צביעה בצבע אפוקסי

לפני שרוכשים ומיישמים צבע אפוקסי חשוב לדעת מספר דברים. ראשית, יש בשוק שורה ארוכה של חומרים אשר כל אחד מהם מתאים ליישומים שונים. כך למשל, ישנו הבדל משמעותי בין צבע אפוקסי חד או דו רכיבי, בין צבע המיועד למתכות או לבטון וכן הלאה. שנית, אם אתם מעוניינים ליישם צבע אפוקסי לרצפה או על משטח בטון, חשוב לזכור שהעבודה חייבת להתבצע בצורה מקצועית ובטוחה. למעשה, זוהי מלאכה למקצוענים השומרים על הליך מסודר ובטוח, לרבות הכנה קפדנית של השטח וניקיונו, שימוש במסכות הגנה, עבודה חלקה ללא עצירות המבטיחה את אחידות הצביעה, והשתתפות מספר נכון של עובדים לביצוע יעיל עם תוצאות  מושלמות.

האם צריך לבצע הכנה לקראת צביעת הבטון בצבע אפוקסי

אכן, ישנה חשיבות גדולה להכנה המשטח לפני יישום של צבע אפוקסי לבטון. כאמור, מדובר בחומר שהייחוד שלו טמון בשינוי מצב צבירה עקב מגע עם חומרים אחרים, ולכן אם נותרים לכלוכים על המשטח הרי שבעת היישום של הצבע עשויות להיווצר בליטות או חוסר אחידות כזו או אחרת. על כן, ההכנה כוללת ניקיון יסודי ביותר של המשטח עם חומרים ייעודיים, ולאחר מכן שטיפתם של החומרים הללו וייבוש מלאה. בנוסף, יש להקפיד ולכסות היטב, באופן מדויק מאוד, כל משטח שאינו אמור להיצבע. יש לציין כי גם בעת הצביעה צריך להקפיד על ניקיון המקום, עד השגת ייבוש מלא.

מה המחיר של צבע אפוקסי לרצפה

המחיר של צבע אפוקסי משתנה מאוד בין יצרנים וחברות המבצעות את היישום. כך למשל, יש גורמים המציעים צבע אפוקסי לרצפה בשבעים ₪ למטר רבוע ויש גורמים המציעים שלוש מאות ₪. ההבדלים הללו נובעים מהמותג שעומד מאחורי הצבע ואיכותו, מסוג החומר הנדרש, מהיקף העבודה, מניסיונה ורמתה המקצועית של החברה המיישמת את הצבע, ועוד. לכן, תמיד כדאי לקבל כמה הצעות מחיר ולבחור את המשתלמת ביותר, אך מבלי לוותר על רמה מקצועית נאותה.


למידע נוסף, חזור לעמוד הבית >>
הצהרת נגישות
אמירים אפוקסי - משרדים והנהלה מושב בני ראם טל. ראשי: 077-4604209 נייד מכירות:050-5260618 דוא"ל: amirim.decor1@gmail.com
הצהרת נגישות
אמירים אפוקסי - מושב בני ראם טל. ראשי: 077-4604209 נייד:050-5260618 דוא"ל: amirim.decor1@gmail.com

צור קשר
טלפון 050-5260618