inside-pic

מדה מתפלסת

מדה מתפלסת מדה מתפלסת הינה תרכובת של חומרים שונים שבסיסה צמנטי או גבס. מדה מתפלסת משמשת בד"כ ליישור או פילוס רצפות ומקנה טקסטורה חלקה ועמידה ללא מעמורות , גלים, או סדקים. מצע זה משמש כבסיס ליישומים מגוונים כדוגמאת:
פרקטים, שטיחים מקיר לקיר, PVC, ציפויי אפוקסי וחיפויים שונים לתעשייה,למשרדים
ובתים פרטיים.

עבודות מדה מתפלסת מגוונות, תוך שימוש בחומרי גלם מתקדמים ובכוח אדם מקצועי ומנוסה. קהל לקוחות החברה הינו גדול ומגוון וכולל: מחסנים תעשייתיים, בנייני משרדים, בתי מגורים, מוסכים, בתי חולים, בתי מלון ועוד.

חברתנו אמונה על ביצוע עבודות מדה מתפלסת חוץ ופנים עבור שורה ארוכה של גורמים במשק, ביניהם בתי חולים, בתי מלון, מחסני תעשייה, מוסכים, בנייני משרדים וכן בתי מגורים פרטיים. מדובר בטכניקה מקובלת מאוד בענף הבנייה המאפשרת לקבל רצפות מפולסות ומגוון יישומים נוספים, החל בפרקטים ועד לציפויי אפוקסי, וזאת באופן עמיד וחלק, ישר לחלוטין ובלי סדקים, גלי או מהמורות. במאמר הבא נסביר מהי בדיוק מדה מתפלסת ומהם יתרונותיה העיקריים.

אז מהי מדה מתפלסת?

כאשר מדברים על מדה מתפלסת מתכוונים למעשה לתערובות של חומרים שונים, המיושמים בצורת אבקה כעבודות הכנה לפילוס משטחים כגון ריצופים או חיפויים, למשל בטון, שיש, שטיחים מקיר לקיר, אריחים, גרניט, פרקט, pvc ועוד. מדובר בחומר המתקשה ומתייבש בצורה מהירה לאחר מגע עם מים, וזאת עם יישום נכון מקנה מצע עמיד, ישר ומאוזן לפני יישום משטחים. למעשה, מדובר באחת השיטות הנפוצות ביותר בבנייה בימינו, וזאת לאור מספר יתרונות חשובים שהיא מציגה.

מה היתרונות של מדה מתפלסת

מדה מתפלסת חוץ או פנים מציגה כאמור שורה ארוכה של יתרונות. ראשית, בניגוד לטכניקות אחרות מדובר בשיטה קלה ונוחה מאוד ליישום, מהירה וכזו שאינה מצריכה כלים ייעודיים וידע מקצועי מעמיק במיוחד. כמובן שיש צורך בידע ובניסיון בתחום על מנת להשיג תוצאות מדויקות, ישרות ועמידות, אולם ביחס לשיטות אחרות היא יותר קלה, מהירה ואף זולה. שנית, ביישום נכון התוצאות האסתטיות של מדה מתפלסת הן כה נאות, עד שלעיתים ניתן להשתמש בה בתור ציפוי העומד בפני עצמו, וכן עם שילוב של ריצוץ דקורטיבי. המשטח שנוצר הינו במרקם יחלק ואחיד, ישר ללא דופי.

מעבר לכך, למדה מתפלסת יש כמה יתרונות חשובים מבחינת עמידות ושיטת העבודה . כך לדוגמא, המדה העשויה מתערבות של צמנט ואגרגטים מפחיתה מאוד את הסיכון ליצירת סדקים עקב משטח מלוכד, תוך מניעת הפרשת מים, וזאת עם רמה קטנה מאוד של התכווצות והגנה מהיווצרות משטח גלי. כמו כן, מדובר בטכניקה מהירה ובעלויות משתלמות יחסית לאפשרויות אחרות בשוק, כאשר אחרי כיום או יומיים כבר ניתן לדרוך על המשטח, מה שמאפשרת להמשיך עם עבודות הבנייה או השיפוץ ללא עיכובים מיותרים. 

יש לציין כי הציפויים עם מדה מתפלסת הינם דקים מאוד, וניתן לקבלם בכמה עוביים שונים בהתאם לצורך.  כמו כן, המדה מגיעה כאמור בסוגים שונים של תערוכות, למשל מדה על בסיס גבס שמתאימה לאריחים ולחימום תת רצפתי, מדה על בסיס צמנט לחיפויים, מדה שמתאימה ליישום של בטון צרוב ובטון מוחלק, וכן הלאה. לפיכך, ניתן ליישמה עבור שורה ארוכה של צרכי פנים וחוץ במבנים תעשייתיים, עסקיים ומסחריים מכל הסוגים.


למה משמשת מדה מתפלסת חוץ

מדה מתפלסת חוץ עשויה לשמש במגוון רחב של מקומות בהם יש צורך בשילוב בין עמידות גבוהה בפני עומסים ושחיקה ופגעי מזג האוויר, ובין משטח ישר ומפולס – למשל באזורי העמדה ופריקה של מלגזות, מחסנים בהן נעות עגלות מסוגים שונים, וכדומה. אכן, עם הפעלה של מיכון וציוד כבד על פני הרצפה יש צורך בעמידות וחוזק רב, כאשר מדה מפלסת צמנטית יכולה להחליף יציקת בטון. מצד אחד, מדובר בעבודה מהירה שניתן לסיימה תוך מספר שעות כתלות בתנאים המשתנים, ומצד שני המראה שנוצר הינו אסתטי ומתאים למגמות מקובלות כיום, כאשר ניתן אף להוסיף אלמנטים דקורטיביים. המדה עמידה מאוד בפני נזקי שמש ופגעי מזג אוויר נוספים, וכן בעלת יכולת גבוהה של ספיגת לחות, דבר המונע פגיעות מים. לפיכך מדה מתפלסת חוץ נפוצה גם בחצרות בתים פרטיים, תחום בו מגמת העיצוב האורבאני תופסת מקום נכבד בשנים האחרונות.

מה המחיר של מדה מתפלסת

לשאלה שבכותרת אין תשובה אחת ויחידה, שכן ישנם הבדלים משמעותיים במחירים. העלויות מושפעות בין היתר מסוג המדה שמכינים, ממורכבות העבודות הנדרשות, מהשטח שאותו יש למלא ולפלס, ממחירון החברה שעימה אתם עובדים, ועוד. הצוות המקצועי שלנו ישמח לספק פרטים נוספים בנושא.


למידע נוסף, חזור לעמוד הבית >>

הצהרת נגישות
אמירים אפוקסי - משרדים והנהלה מושב בני ראם טל. ראשי: 077-4604209 נייד מכירות:050-5260618 דוא"ל: amirim.decor1@gmail.com
הצהרת נגישות
אמירים אפוקסי - מושב בני ראם טל. ראשי: 077-4604209 נייד:050-5260618 דוא"ל: amirim.decor1@gmail.com

צור קשר
טלפון 050-5260618