inside-pic

בטון מתפלס

חברת אמירים דקור מומחים בתחום הבטון המתפלס עם ניסיון של למעלה מ-20 שנים ותחת ידיה עברו פרוייקטים רבים ומגוונים בכל ענפי המשק הן בשוק הפרטי והן בשוק המוסדי עיסקי


כאשר מדברים על בטון מתפלס אנו מתכוונים לתערובת מיוחדת בעלת כושר זרימה ופילוס גבוהים בצורה יוצאת דופן ובסופו של תהליך השטח מקבל מרקם חלק וישר.


הבטון מורכב מצמנט בתוספת סיבים סינטטיים, מוספים חכמים ואגרגטים שונים המקנים לתערובת את יכולת הזרימה המעולה ומונעים הפרשת מים ומניעת סגרגציה. תפקיד הסיבים הינו להעלות את לכידות התערובת ולהפחית את דרגת הסדיקה בבטון.


השימוש הוא מגוון ורב אך בעיקר מיושם ליישור ופילוס משטחים לפני התקנות משטחי ריצוף, פרקטים, שטיחים, ועוד....


בטון מתפלס הינו תערובת המכילה מלבט הצמנט כימיקלים שונים בעלי כושר זרימה ופילוס המביאים את הבטון ליצירה של משטח פנים ישר. ניתן ליישם את הבטון המתפלס במבני ציבור,מוסדות גדולים, במשרדים, בבתי מגורים פרטיים  ובמרכזי קניות, האנגרים ומחסנים.


למוצר יתרונות  רבים בינהם מהירות הביצוע, העמידות הגבוה בפני סדקים, השטח המפולס ללא מעמורות או גלים וכל זאת בעלויות נמוכות יחסית החוסכות כסף רב.בטון מתפלס הינו תערובת צמנטית עם אגרגטים ותוספים סינטטיים, המשמשת בדרך כלל עבור פילוס של משטחים בטרם התקנה של ריצופים, אריחים וכדומה. מדובר בשיטה נפוצה מאוד בענף הבנייה הישראלי אשר חברתנו מבצעת מזה שנים רבות עבור מגוון לקוחות, ביניהם בעלי משרדים, מחסנים, האנגרים, מוסדות ציבור, מרכזים מסחריים וכן בתים פרטיים.


בטון מתפלס הינו תערובת צמנטית עם אגרגטים ותוספים סינטטיים, המשמשת בדרך כלל עבור פילוס של משטחים בטרם התקנה של ריצופים, אריחים וכדומה. מדובר בשיטה נפוצה מאוד בענף הבנייה הישראלי אשר חברתנו מבצעת מזה שנים רבות עבור מגוון לקוחות, ביניהם בעלי משרדים, מחסנים, האנגרים, מוסדות ציבור, מרכזים מסחריים וכן בתים פרטיים.


מה זה בטון מתפלס


כאמור, בטון מתפלס הוא תערובת שאותה מיישמים בגבהים שונים, לצורך הנחה ישרה לחלוטין של ציפויים, ביניהם שטיחים, פרקטים, קרמיקות, פי.וי.סי וכדומה. מדובר בתחליף מצוין לחול בתור מצע עמיד ביותר וחזק עם האיכויות השונות של הבטון, ללא אזורים בלתי אחידים ובולטים. בין היתר, הוא נפוץ בבתי חולים ובתי מלון, במקלטים, ברחבות חיצוניות, במבנים עם ציפוי של עץ או מתכת, בבתי ספר, בתי כנסת, גני משחקים, באולמות ספורט וכדומה. ההבדל בין בטון מתפלס למדה מתפלסת טמון בהרכבי התערובת, המאפשרים לבצע גבהים שונים וכן להניח משטחים שונים.


מה היתרונות של בטון מתפלס


לעבודה עם בטון מתפלס יש כמה וכמה יתרונות חשובים, ההופכים אותו לחומר ולדרך עבודה נפוצה מאוד בבנייה בימינו. ראשית, העלויות של בטון מתפלס הינן נמוכות יחסית לאפשרויות אחרות ויכולות לחסוך לא מעט בהוצאות הפרויקט. שנית, מדובר בשיטה מהירה לביצוע הכוללת את הכנת השטח, יישום הבטון והמתנה לייבוש. בנוסף לכך, מדובר כמובן בבטון שהינו חומר עמיד ביותר בפני עומסים כבדים ובפני סדקים, שאינו נוטה להתכווץ, דבר המעניק תשתית בטוחה וחזקה לזמן ממושך ביותר.


יחד עם זאת, בניגוד למשטחי בטון רגילים, כך מדובר בהשגת משטח ישר ביותר ואחיד, ללא מהמורות וללא גלים. יתר על כן, בזכות התערובת שאליהם מוספים חומרים סינטטיים, ניתן ליישם על בטון מתפלס שורה ארוכה של חיפויים, בין אם מדובר ברצפת פי.וי.סי, קרמיקה או דק. כמו כן, את הבטון עצמו ניתן להותיר חשוף ולהגיע לרמות גימור מאוד גבוהות, דבר המאפשר לשמור אל אסתטיקה מצוינת גם בחלקים בל המבנה שנותרים חשופים, בין אם מדובר באזור פנים או חוץ.


מה כדאי לדעת לפני השימוש בבטון מתפלס


לפני השימוש בבטון מתפלס כדאי לדעת כמה דברים. אמנם מדובר בשיטת עבודה נפוצה ויחסית פשוטה, שאינה מצריכה הכשרה מיוחדת של צוותי עבודה, אך בכל זאת מדובר במלאכה המחייבת היכרות, ניסיון וידע בתחום. כך לדוגמא, לפני שמיישמים את החומר חובה להכין היטב את שטח כאשר הוא נקי מלכלוך לרבות שומנים, צבעים, מתכות, אבק וכדומה, וכאשר התשתית עצמה צריכה להיות מחוספסת ויבשה לגמרי. כמו כן, יש לסמן את המפלס הרצוי של הבטון לאורך הקירות, תוך יצירה של פסי הפרדה עבור תפרי התפשטות וסימנים למפלס גם במרכז אם מדובר בשטח גדול. 


כמו כן, יש לנהוג עם בטון מפולס בהתאם לתנאים בשטח ולמטרות, למשל יש הבדל בין תשתיות לחימום תת רצפתי, תשתיות מבטון חלק או בטון עם חוזק פני שטח נמוך מהתקן. את החומר עצמו חובה ליישם בצורה אחיד ורציפה, מבלי לעבור את המפלס העליון, ולפזרו עם סרגל ארוך ולבסוף מעבר עם גלגלת משוננת על מנת לסלק בועות אוויר. מעבר לכך, יש להתחיל באשפרה לאחר כיממה ולאורך מספר ימים על ידי התזת מים, ולהמתין עם יישום החיפוי בהתאם להוראות היצרן.


כמה עולה בטון מתפלס


העלות של בטון מתפלס תלויה במספר גורמים, כאשר הגורם העיקרי הוא גודל השטח שאותו מעוניינים לפלס, וכן מורכבויות מיוחדות של העבודות. הנכם מוזמנים לפנות אל נציגי חברתנו לקבלת מידע נוסף בנושא.


למידע נוסף, חזור לעמוד הבית >>
הצהרת נגישות
אמירים אפוקסי - משרדים והנהלה מושב בני ראם טל. ראשי: 077-4604209 נייד מכירות:050-5260618 דוא"ל: amirim.decor1@gmail.com
הצהרת נגישות
אמירים אפוקסי - מושב בני ראם טל. ראשי: 077-4604209 נייד:050-5260618 דוא"ל: amirim.decor1@gmail.com

צור קשר
טלפון 050-5260618